X

قبرس شمالی بهتره یا جنوبی

02144763438 تلفن تماس:
قبرس شمالی بهتره یا جنوبی

در این مقاله قصد داریم قبرس شمالی و قبرس جنوبی را با یکدیگر مقایسه کرده تا این دو کشور را بهتر بشناسید.

باربری امیرکبیر
باربری امیرکبیر

پاسخ به این سوال که قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟خیلی آسان نیست چرا که همواره یکی از اصلی‌ترین سوالات کسانی است که قصد مهاجرت به قبرس را دارند. افراد همواره نظرات متفاواتی دارند و پاسخ به این سوال، به طور کامل، بستگی به عقاید و سلایق افراد دارد. در واقع لازم است این سوال مطرح شود که به چه چیزی علاقه مند هستید و هدفتان از رفتن به قبرس چیست؟ 

قبرس جزیره‌ای است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. قسمت شمالی آن که به نام جمهوری ترک قبرس شمالی معروف است، تحت سیطره کشور ترکیه است و قسمت جنوبی آن، تحت سیطره کشور یونان قرار دارد. در این مطلب از وب سایت باربری امیرکبیر، قصد داریم راجه به این سوال بپردازیم که قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟

از نظر فرهنگی، قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟

همانطور که ذکر نمودیم، قبرس شمالی تحت تسلط کشور ترکیه و قبرس جنوبی تحت نظر کشور یونان است. از این رو، مردمان قبرس جنوبی، عمدتا مسیحی هستند ولی در بخش شمالی، اکثرا مسلمان ترک سنی و مهاجران ترکیه را شامل می‌شوند. از این رو، به لحاظ فرهنگی، قبرس شمالی برای زندگی مناسب‌تر و به فرهنگ ایرانی نزدیک‌تر است. 

از نظر تحصیلی، قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟

در صورتی که قصد تحصیل در قبرس را دارید، قبرس شمالی به نسبت قبرس جنوبی، از شرایط ایده‌آل‌تری برخوردار است چرا که دانشگاه‌های بسیار زیادی دارد که همگی به لحاظ رتبه جهانی در شرایط مناسبی هستند، زبان تحصیل به زبان انگلیسی می‌باشد و مدارک دانشگاه‌ها اغلب مورد تایید جهانی می‌باشد در حالیکه قبرس جنوبی، دانشگاه‌های مطرحی ندارد.

تفاوت قبرس شمالی و جنوبی به لحاظ گردشگری

به لحاظ گردشگری، قبرس جنوبی مملو از آثار باستانی و کلیسا است در حالیکه شبرس شمالی، کشور قلعه و مساجد است. از این رو، برای آرامش خیال، قبرس جنوبی گزینه مناسبی است اما قبرس شمالی، برای کوه نوردان جذاب است. 

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی به لحاظ قیمت

براساس تحقیقات به عمل آمده، قبرس شمالی در مقایسه با قبرس جنوبی، ارزان‌تر است و این امر به دلیل واحد پول لیر است و واحد پول قبرس جنوبی، یورو است که این امر به لحاظ قیمت گذاری اجناس، بسیار تاثیرگذار است. خرید و اجاره ملک بسیار ارزان است، خرید از بازارهای محلی برای میوه و سبزی، بسیار مناسب است، غذاهای بیرون از منزل، بسیار ارزان است اما محصولات وارداتی بسیار گران هستند زیرا از طریق ترکیه تحویل می‌شوند و مشمول مالیات فراوانی می‌باشند. 

مقایسه قبرس شمالی و جنوبی به لحاظ سبک زندگی

یکی از مزایای زندگی در قبرس شمالی، بهره‌مندی از مزایای سبک زندگی مدیترانه‌ای با قیمت بسیار پایین است. قسمت جنوبی جزیره در مقایسه با قبرس شمالی از اقتصاد بهتری برخوردار است چرا که قسمت شمالی از تحریم‌ها رنج می‌برد و تنها توسط ترکیه به رسمیت شناخته شده است. با این وجود، هزینه ملک در قبرس شمالی به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی، ارزان‌تر است. در نتیجه مهاجران از این مزیت استفاده می‌کنند و در قبرس شمالی ساکن می‌شوند. 

به لحاظ مراقبت بهداشتی، قبرس شمالی بهتره یا جنوبی؟

در صورتی که نیاز به مراقبت بهداشتی و پزشکی داشته باشید، قبرس شمالی دارای بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دولتی است که امکانات بسیار خوبی را فراهم می‌نمایند. قیمت دارو نیز در قبرس شمالی بسیار پایین است. 

سخن پایانی

در این مطلب از وب سایت باربری امیرکبیر، به موضوع تفاوت و مقایسه بین قبرس شمالی و قبرس جنوبی پرداختیم. سطح استانداردهای زندگی در دو منطقه مشابه یکدیگر است با این تفاوت که قبرس شمالی ارزان‌ترین منطقه برای زندگی و خرید املاک است و هر دو منطقه برای مهاجرت گزینه مناسبی است که انتخاب هر یک براساس ترجیح افراد و مزایا و معایب منطقه، متفاوت می‌باشد. 

اگر قصد مهاجرت به قبرس را دارید و می‌خواهید بارها و لوازم خود را به به این کشور ارسال نمایید می توانید با باربری امیرکبیر تماس بگیرید. ارسال بار به قبرس از مهمترین تخصص های ما در زمینه حمل بار بین المللی می‌باشد.

مطالب مرتبط: صادرات به قبرس
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید