قبرس شمالی یا ترکیه؟ کدام برای مهاجرت بهتر است؟

02144763438 تلفن تماس:
قبرس شمالی یا ترکیه

<p>قبرس شمالی و ترکیه، دو کشور نزدیک به ایران هستند. نزدیکی این کشورها به ایران و امکانات و شرایط مناسب برای زندگی موجب شده افراد زیادی تمایل به مهاجرت به ترکیه و قبرس را داشته باشند.</p>

باربری امیرکبیر
باربری امیرکبیر

افراد زیادی به دنبال مهاجرت و زندگی در یک کشور با امکانات مناسب و شرایط آسان برای زندگی هستند. دو کشور ترکیه و قبرس از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان است. ترکیه و قبرس به دلیل اینکه از لحاظ مسافت به ایران نزدیک بوده و فرهنگ نسبتا مشابهی با مردمان ما دارند، محیط امن، آب و هوای مطبوع، اخذ ویزای آسان از طرفداران بیشتری برای مهاجرت برخوردار هستنند.

مقایسه بین قبرس و ترکیه

دو کشور ترکیه و قبرس از لحاظ فرهنگی، شرایط زندگی، آب و هوا شباهت های زیادی با یکدیگر دارند. قبرس شمالی، تحت نظر و حمایت دولت ترکیه است و در واقع می توان گفت تنها کشوری که قبرس شمالی را به رسمیت شناخته، ترکیه است. اگر به دنبال زندگی در یک کشور امن هستید، قبرس شمالی بهترین انتخاب برای شما است اما اگر می خواهید در شهرهای شلوغ و بزرگ زندگی و تحصیل نمایید می توانید به کشور ترکیه مهاجرت نمایید. در ادامه شما را به طور مختصر با شرایط و مشخصات این دو کشور آشنا خواهیم ساخت.

اطلاعات و شرایط ترکیه قبرس شمالی
پایتخت     آنکارا نیکوزیا    
جمعیت حدود 85,000,000 نفر حدود 382,000 نفر    
زبان رسمی ترکی ترکی
واحد پول لیر ترکیه لیر ترکیه
دین اکثریت اسلام اکثریت اسلام
امکان مهاجرت از طریق ازدواج     دارد دارد
امکان مهاجرت از طریق تولد دارد ندارد
مهاجرت تحصیلی و کاری دارد دارد

برای ارسال بار به قبرس و همچنین ارسال بار به ترکیه می توانید با باربری امیرکبیر تماس بگیرید.

قیمت خرید ملک در ترکیه و قبرس

شما می توانید از طریق خرید ملک در قبرس و ترکیه تابعیت این دو کشور را دریافت نمایید. به طور تقریبی برای خرید هر متر مربع در مرکز شهر در قبرس شمالی باید 1908.51 یورو و برای خرید آپارتمان در خارج از شهر باید برای هر متر مربع 1,365.44 یورو پرداخت نمایید.

در مورد کشور ترکیه قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر ترکیه 14,816.76 لیر و قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر 9,118.33 لیر می باشد.

زندگی در قبرس بهتره یا ترکیه؟

مقایسه‌‌ی هزینه‌های دریافت ویزای ترکیه و قبرس

برای سفر به ترکیه در صورت نیاز به ویزا، حداقل هزینه‌ پرداختی 50 یورو می‌ باشد. از آن‌جا که سفر به قبرس شمالی، سفر به سرحدات ترکیه محسوب می‌شود، پرداخت هزینه‌های مربوطه به ویزای آن از همان قوانین مالی پیروی می‌کند. برای سفر به قبرس جنوبی بسته به نوع ویزا، مبلغ دریافت ویزا از 60 یورو آغاز می‌شود. این مبلغ باید به حساب کارگزاری BLS در تهران واریز گردد.

تفاوت ترکیه و قبرس در امنیت

از دیگر مواردی که برای افراد مورد اهمیت می باشد، امنیت حاکم در محل زندگیشان است. هر دو کشور در نگاه کلی و امنیت مرزی مورد تایید هستند. هم ترکیه و هم قبرس بدور از جنگ هستند البته باید بدانید ترکیه برخی اوقات دخالت هایی در امور نظامی منطقه دارد. مانند آنچه در جنگ قره باغ و میان آذربایجان و ارمنستان در سال 2020 و 2021 اتفاق افتاد.

در قبرس شمالی هم امنیت مرز های این کشور با قبرس جنوبی توسط UN تضمین شده و گاهاً موضوعاتی کلامی میان دو قبرس ایجاد می شود. که بیشتر این گفت و گو ها معمولا بدون کشمکش و درگیریی به پایان می رسد. قبرس از لحاظ امنیت داخلی بسیار مورد تایید است. به طور مثال اگر شما ساعت ۳ بامداد میل به پیاده روی دارید، به راحتی میتوانید در خیابان های قبرس قدم بزنید، درب منازل را باز بگذارید. سوئیچ تان را روی ماشین قرار دهید و نگران هیچ چیزی نباشید.

تحصیل در ترکیه بهتر است یا قبرس

دانشگاه های ترکیه و قبرس از محبوب ترین مراکز برای تحصیل ایرانیان است. هزینه‌های زندگی دانشجویی در ترکیه و قبرس شمالی، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر و همچنین در این دو کشور بورسیه‌های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است.

بورسیه‌های تحصیلی در کشور قبرس شمالی، از 50% تا ۱۰۰% هزینه‌های زندگی دانشجویان را در بر می گیرد. همچنین، بورسیه‌های تحصیلی زیادی در کشور ترکیه وجود دارد که می‌توان از میان آنها به بورسیه اراسموس اشاره کرد. 

 آن دسته از دانشجویانی که هدف خود را بیشتر برای بازار کار خصوصاً بازار کار در خارج از کشور مشخص می‌کنند، بهتر است دانشگاه های ترکیه را برای تحصیل انتخاب کنند. دلیل این امر هم این است که با هزینه کمتر شما مدرک قابل قبول تری را با اعتبار بالاتری دریافت خواهید نمود. همیشه زبان تحصیلی نقش مهم و تعیین کننده‌ای بر روی شهریه دانشگاه دارد و صددرصد هزینه زبان انگلیسی نسبت به زبان ترکی برای تدریس مقداری بالاتر محاسبه می‌شود. اما در قبرس شما امکان تحصیل بدون ویزا و مدرک زبان را خواهید داشت.

جمع بندی: 

اگر قصد مهاجرت را دارید و بین دو کشور ترکیه و قبرس دچار تردید هستید این موارد به صورت خلاصه برای شما آماده شده است.

قبرس جزیره‌‌ ای آرام و تقریبا دورافتاده در مدیترانه‌ است. معمولا افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند به دنبال رفتن به کشور ثالثی هستند و قصد اقامت بلند مدت و یا دائمی در قبرس را ندارند. اما کشور ترکیه سالهاست که به دنبال جذب سرمایه گذار و نیروی متخصص است. البته هستند افرادی که ترکیه را به عنوان پلی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی در نظر گرفته اند. هزینه زندگی در ترکیه کمتر از هزینه زندگی در قبرس است و از این رو افراد بیشتر تمایل به مهاجرت به ترکیه را دارند. اما از برخی لحاظ قبرس برای برخی از افراد برای زندگی بهتر است. در قبرس آرامش بیشتری برای افراد فراهم است. کشور قبرس از نظر ارتباطات اجتماعی و سایر موضوعات وابسته، به کشورهای اروپایی نزدیک ترند و ترکیه از این باب به ایران شباهت بیشتری دارد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید